Telefon Şirketi Patent Davası Nedeniyle Zor Durumda

Akıllı telefon piyasasında boy göstermek isteyen HTC, One A9 modeliyle teknoloji meraklıların gözdesi oldu. HTCOne A9 son aylarda yüksek satış rakamları ile yüz güldürdü.

 

HTC
HTC

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, satış rakamlarını düzeltmek için son ürünü olan One A9 cihazına çok güveniyordu. Beklenen olduOne A9 son aylarda satış rakamlarıyla yüzleri güldürdü ve şirket içinde satış rakamlarında rakora koşuyordu.  HTC’de işler yolunda gidiyor derken kötü haber Almanya’dan geldi. Almaya’ da HTC’ye karşı patent hakları davası açıldı.

 

Almanya’da AcaciaResearchGroup, HTC firması patent ihlali yaptığı gerekçesiyle dava açıldı. Açılan davada satışların durdurulması istemi var. Hazır satışlar iyi giderken HTC cephesinde şok yaşandı. Şimdi Almanya’da hukuksal bir mağlubiyet söz konusu.

 

AcaciaResearchGroup,27 Kasım tarihinde açtığı davada HTC patent ihlali yaptığı iddia ediliyor. Davaya konu olan patentin ne olduğu şu an bilinmiyor. Dava, HTC aleyhine sonuçlanırsa ya patent hakkını ödeyecek ya da telefon satışlarının yasaklanmasına neden olacak. Her iki ihtimalde firma için mali bir külfet getirecek. Firma patent haklarını öderse satışlara devam edecek. 

Kaynak : http://www.akcadagguncel.com/teknoloji/darbe-ustune-darbe-yiyen-htc-icin-karanlik-gunler-kapida-h564.html

Yorum yapın

* Lütfen yukarıda gördüğünüz denetim kodunu giriniz...