Hakkımızda

iş hukuku avukatı izmir, iş davası avukatı izmir, iş mahkemesi avukatları izmir

Avukat Mustafa Şenel
Avukat Mustafa Şenel

1975 yılında İzmir’de doğmuş olup, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra,  1998   yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, 2010 yılında da  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1998 – 1999 Yıllarında avukatlık stajını tamamlamış olup, 31.08.1999 tarihinden itibaren İzmir Barosu’na kayıtlı serbest avukat ve hukuki danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2009 Yılında yapılan Marka ve Patent Vekilliği sınavında ve 2022 yılında yapılan Arabuluculuk sınavlarında başarılı olmuştur ve halen arabuluculuk da yapmaktadır.

Avukatlık stajı esnasında, İzmir Barosu’nun düzenlemiş olduğu “ Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Yargılaması ” konulu seminerlerine katılmış ve  “ Özel Hukuk Uyuşmazlıklarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Götürülmesi ” konusunda çalışmalar yapmıştır.

İzmir Barosu Dergisi’nin 2005-Ekim sayısında, “ Yargıtay’ın Son Kararları Doğrultusunda İşe İade Davaları ” başlıklı makalesi yayımlanmıştır.

EBSO Haber Dergisi’nin Temmuz 2006 sayısında, “ İş Hukukunda Rekabet Yasağı Sözleşmeleri ” ve Kasım 2006 sayısında, “Uzun Yargılama Süreçlerine Alternatif : Tahkim”  başlıklı makaleleri yayımlanmıştır.