Uluslararası Avukatlık Bürosu

Büromuz, uluslararası avukatlık bürosu olarak Türkiye’nin uluslararası ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi, yurt içinde ve yurt dışında yatırım ve   iş fırsatlarının tanıtımı yönündeki, özel sektör ile devlet kurumlarının faaliyetlerine katkıda bulunur.

Uluslararası avukatlık bürosu alanında büromuzun avukatları özellikle ülkemizde faaliyet gösteren yabancı sermayeli şirketlerin işlemleri, Türkiye’de bulunan yabancı ülke vatandaşlarının karşılaştıkları meseleler, Türk işletmelerinin yabancı firmalar ile ya da diğer ülkelerdeki yatırımlarına ilişkin ticari ilişkileri, Türk vatandaşlarının başka ülkelerde yaşadıkları sorunlar, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Adalet Divanı mekanizmalarının kullanılması, Dünya Ticaret Örgütü (WTO) nezdinde yapılan işlemler, fikri ve sınai hakların Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) ya da Avrupa Patent Enstitüsü (EPO) nezdinde korunması, Uluslararası Ticaret Odası (ICC), Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi (LICA), Amerikan Tahkim Birliği (AAA) ve benzeri uluslararası tahkim örgütleri kurallarına bağlı ya da yabancı hukuk uygulaması gerektiren uyuşmazlıkların çözümü, uluslararası gemi ve uçak sicilleri nezdinde işlemler ve benzeri diğer konularda çeşitli hizmetler sunmaktadırlar.

Yukarıda sayılan hizmetlerimizin yanı sıra büromuz, ülkeler arası ticaret için uluslararası standartlara uyum amacıyla mevzuat incelemesi ve yabancılık unsuru içeren işlemlerde çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmalarının yorumlanması konularında da hizmet sunmaktadır.

Ofisimiz yabancı ülkelerde bulunan çok sayıda özellikle Türkiye ile yakın ticari ilişki içerisinde bulunan Almanya, Rusya, Çin, İngiltere, Fransa, Hollanda gibi ülkelerdeki avukatlık bürosu ve hukuk hizmet ağı ile ilişki halindedir ve müvekkillerinin başka yetki alanlarında çözümlenmesi gereken hukuki meseleleri konusunda da destek sunmaktadır.

Dünyanın her yanından gelen yabancı uyruklu müvekkillerimize Türk hukuku hizmetleri sunmakta; Türk müvekkillerimize de uluslararası ticari ilişkilerinde irtibatta olduğumuz yabancı avukatlık ve hukuk büroları vasıtasıyla destek olmaktayız.

Bu amaçla farklı ülke ve bölgelerdeki ticaret kültürüne ve iş yapma ortamına odaklanmış olan ülke ve bölge masaları kurmuş bulunmaktayız. Bu masalarda, ilgili ülkelerde konuşulan anadilini konuşabilen avukatlar görev almakta ve ayrıca konularında uzman yabancı bürolardan geçici olarak gelen yabancı avukatlarla desteklenmektedir.

Avukatlarımız niteliği ya da tarafları nedeniyle yabancılık unsuru içeren ya da uluslararası niteliği olan meseleler konusunda deneyim sahibidir ve hizmetlerini İngilizce ve Türkçe olarak sunabilmektedirler.

“Uluslararası Avukatlık Bürosu” üzerine bir yorum

  1. Merhaba. Benim azarbeycanda alacaklı oldugum. Bır kişi var bu konu ıle ilgili ırtibata gecmek istiyorum

    Cevapla

Yorum yapın

* Lütfen yukarıda gördüğünüz denetim kodunu giriniz...