İş Hukuku ve İşveren Mağduriyetleri Paneli

Müstakil Endüstrici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesince “İş Hukuku ve İşveren Mağduriyetleri” konulu panel yapıldı .

Panelde katılımcılara “iş hukuku ve işveren mağduriyetleri” ne dair bilgiler verildi.

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses, iş yaşamının kaidelerinin olduğunu ifade ederek , bu kuralların işveren ve işçiler tarafından mühim olduğunu ifade etti .

Çalışma yaşamına huzur ve sulh ortamının mühim olduğunu vurgulayan Gürses, “Kardeşlik hukuku içerisinde çalışabilirsek misal bir topluluk haline geliriz.Bu meydanda atacağımız adımlar, uygun fiyat hayatımıza çok pozitif bir biçimde yansıyacaktır. İş hukukuna uyduğumuzda muvaffakiyet da dönecektir , mağduriyetler de ortadan kalkacaktır” diye konuştu .

MÜSİAD Bursa Şubesi Hizmet, Danışmanlık ve Öğrenim Pazar Heyeti Başkanı Mahmut İnan da işçinin alın teri kurumadan hakkının verilmesi gerektiğini anlatarak, iş hayatındaki basit meselelerden en önemlisinin işçinin ve işverenin kayıt tutmaması olduğunu ifade etti.

İnan, gereken olduğunda resmi mercilere kolaylıkla gösterebilecek evrakın bulunmasının işveren ve işçi tarafından mühim olduğunu belirtti .

Kaynak : http://www.haberport.com/ekonomi/is-hukuku-ve-isveren-magduriyetleri-paneli-h145965.html

Yorum yapın

* Lütfen yukarıda gördüğünüz denetim kodunu giriniz...