Bingöl Marka Tescil

Türk Patent Enstitüsü iller markalaşma performansını paylaştı. Erzurum’da 1995-2015 yıllarını kapsayan son 21 yılda 2 bin 164 marka başvurusu yapıldı, bin 1147 marka ise tescil edildi. En fazla marka başvurusunun yapıldığı dönem 200 başvuru ile 2014, en fazla sayıda marka tescilinin belirlendiği dönemler ise 125 marka ile 2014 ve 2015 yılı oldu.

2016 OCAK DÖNEMİ
Erzurum’da bu yılın ocak ayında 5, KUDAKA istatistik Bölgesinde 9, Kuzeydoğu Anadolu İstatistik Bölgesinde 18, Doğu Anadolu Bölgesinde 70, Türkiye’de ise 6 bin 919 marka başvurusu kaydedildi. Erzurum’un ocak ayı ölçeğinde marka başvuru payı KUDAKA istatistik Bölgesinde yüzde 55.5, Kuzeydoğu Anadolu İstatistik Bölgesinde yüzde 27.7, Doğu Anadolu Bölgesinde yüzde 7.1 olarak ölçüldü.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ İLLERİ BAŞVURU DAĞILIMI

TÜİK konut satış istatistikleri ocak ayı sonuçları itibariyle, dönemde Malatya’dan 23, Elazığ’dan 12, Van’dan 10, Ağrı’dan 6, Erzurum’dan 5, Erzincan’dan 4, Bitlis, Hakkari, Muş ve Iğdır illerinden 2, Bingöl ve Ardahan ilinden ise bir marka başvurusu alındı. Dönemde Kars ve Tunceli illerinden ise marka başvurusu gerçekleşmedi.

TÜRKİYE İLLERİ SIRALAMASI

Erzurum ocak ayı ölçeğinde marka başvuru sayısı bakımından 37’ınci sırada yer aldı. Marka başvurusunun yüksek olduğu iller,İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya, Konya, Denizli, Kayseri, Kocaeli, Adana, Mersin, Hatay, Eskişehir, Muğla, Karaman, Manisa, Tekirdağ, Sakarya, Balıkesir, Aydın, Şanlıurfa, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Afyon, Çanakkale, Malatya, Mardin, Kahramanmaraş, Sivas, Kütahya, Nevşehir, Edirne, Rize, Kırklareli, Osmaniye, Elazığ, Düzce, Bolu. Ordu, Aksaray, Isparta, Van, Batman, Yalova, Kilis, Adıyaman, Karabük, Çorum, Niğde, Ağrı, Bilecik, Kastamonu, Burdur, Erzurum olarak açıklandı.

Kaynak : http://www.ajans12gazetesi.com/haber/3637/bingol-ocak-ayinda-1-marka-cikardi.html

Yorum yapın

* Lütfen yukarıda gördüğünüz denetim kodunu giriniz...